!
Четвъртък, 18 Септември 2025
15
март
 

Свалиха имунитета на д-р Павлов, СГП го привлича като обвиняем

Сряда, 15 Март 2017 | 15:08:25


Централната избирателна комисия (ЦИК) разреши на СГП да привлече като обвиняем по досъдебно производство д-

Централната избирателна комисия (ЦИК) разреши на СГП да привлече като обвиняем по досъдебно производство д-р Валентин Павлов, съобщиха от комисията. Зъболекарят, който е кандидат за депутат в Перник, ще бъде обвинен за причиняване на смърт поради незнание или немарливо изпълнение на задълженията си на 14-годишно момче.

На брифинг вчера д-р Валентин Павлов заяви, че дава имунитета си и обясни, че екипът е направил всичко по силите си, за да спаси момчето.

Поводът за образуване на досъдебното производство е постъпила в прокуратурата молба от бащата на починалото дете. В нея се съобщава, че на 14-ти юни 2016 г., след стоматологична оперативна интервенция на 14-годишния му син в софийска стоматологична клиника, детето не е излязло от поставената му пълна упойка и след транспортирането му в болница „Пирогов“ е починало.

На 16-ти септември 2016 г. в СГП е образувано досъдебно производство срещу медицинските специалисти, извършили интервенцията.

Решението на ЦИК е постъпило в прокуратурата днес. То е основание за възобновяване на досъдебното производство. СГП ще предприеме действия по призоваването на д-р Валентин Павлов и предявяване на обвинение за причиняване на смърт по непредпазливост на 14-годишното дете.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
NgXM


Всичко за коронавируса
Още новини
У нас е регистриран случай на коремен тиф, няма риск от заболяване на други хора, уверяват от МЗ
17.09.2025 17:51:56

У нас е регистриран случай на коремен тиф, няма риск от заболяване на други хора, уверяват от МЗ

Един случай на коремен тиф е бил регистриран у нас през изминалата седмица, сочат данни от седмич ...

Нови правила за кандидатстване по фонд „Млад лекар“ прие Столичната лекарска колегия
17.09.2025 17:34:39

Нови правила за кандидатстване по фонд „Млад лекар“ прие Столичната лекарска колегия

Управителният съвет на Столичната лекарска колегия (СЛК) прие нови правила за кандидатстване по ф ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...