Светозар Луканов спечели конкурса за управител на общинската болница в Мездра. Луканов, който е бивш директор на врачанската болница, беше единствен кандидат в конкурса за управител на общинското лечебно заведение, информира местната тв Враца. Той спечели процедурата по подбор, протекла в три етапа, с крайна оценка 5,37.
В местния парламент комисията, провела конкурса, е внесла предложение Луканов да бъде одобрен за поста и кметът на общината Иван Аспарухов да сключи договор с него. Предложението ще бъде част от предстоящото този месец заседание. Управленският мандат на лечебното заведение е тригодишен.
През последните години начело на болницата беше д-р Соня Съботинова, която не подаде документи за участие в конкурса, но ще остане част от ръководния екип на общинската болница, която въпреки трудностите успява да приключва отчетните периоди с положителен финансов резултат.