!
Вторник, 24 Февруари 2026
25
февр
 

Стартира акция по кръводаряване в „Пирогов“

Понеделник, 25 Февруари 2019 | 11:37:08


Стартира поредната акция по кръводаряване в "Пирогов", съобщиха от лечебното заведение. Сред първите дарители са д-р Благомир Здравков от Детска реанимация и д-р Антонио Тенев от Детска хирургия. Всеки, който желае да последва примера на  двамата

Стартира поредната акция по кръводаряване в "Пирогов", съобщиха от лечебното заведение. Сред първите дарители са д-р Благомир Здравков от Детска реанимация и д-р Антонио Тенев от Детска хирургия. Всеки, който желае да последва примера на  двамата доктори, може да го направи днес и утре, 25 и 26 февруари, от 9.30 до 14.30 часа.

Екипът на НЦТХ ще очаква желаещите да дарят кръв в рапортна зала "проф. Емил Таков" (рапортната зала на травматологиите, ет. 2 - над Спешното отделение на "Пирогов"). От лечебното заведение припомнят, че е желателно кръводарителите да са закусили, пили достатъчно вода и кафе, да нямат заболявания и да имат желание да дарят кръв безвъзмездно.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
mBg2


Всичко за коронавируса
Още новини
Българин разработва нов медикамент за лечение на болестта на Крон
24.02.2026 11:25:57

Българин разработва нов медикамент за лечение на болестта на Крон

Имунологът д-р Илиян Илиев работи по нов и евтин медикамент срещу болестта на Крон и язвен колит ...

Иван Игов: Хората често не правят разлика между психолог, клиничен психолог и психиатър
24.02.2026 10:30:16

Иван Игов: Хората често не правят разлика между психолог, клиничен психолог и психиатър

Въпреки дългогодишните усилия и внесените законопроекти от страна на професионалната общност, към ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...