!
Вторник, 13 Май 2025
23
ноем
 

Търсят се директори на ЦСМП, РЗИ и Кръвния център в Плевен

Понеделник, 23 Ноември 2020 | 13:29:42


Минитерството на здравеопазването обяви конкурси за директори на три здравни институции в Плевен, става ясно от информация на сайта на ресорното ведомство. Търси се директор на Център за спешна медицинска помощ – Плевен. Основната му дейн

Минитерството на здравеопазването обяви конкурси за директори на три здравни институции в Плевен, става ясно от информация на сайта на ресорното ведомство.

Търси се директор на Център за спешна медицинска помощ – Плевен. Основната му дейност ще е да ръководи, координира, организира и контролира цялостната дейност на центъра, свързана с оказване на медицинска помощ на пациенти със спешни състояния. Кандидатът трябва да притежават образователно-квалификационна степен „магистър” по „медицина”, призната медицинска специалност, квалификация по „здравен мениджмънт и най-малко една година стаж в лечебно заведение с основен предмет на дейност осъществяване на спешна медицинска помощ или в структура на лечебно заведение, осъществяваща медицинска помощ на пациенти със спешни състояния. Конкурсът ще се проведе чрез защита на концепция за стратегическо управление на тема: „Стратегия за управление и развитие на Център за спешна медицинска помощ - Плевен в условията на извънредна епидемиологична обстановка”.

Здравното министерство обявява конкурс и за длъжността „директор” на Регионална здравна инспекция – Плевен. Там минималните изисквания са образователно-квалификационна степен „магистър” по „медицина”, призната медицинска специалност, три години стаж след придобиването на специалността и квалификация по „здравен мениджмънт”. Конкурсът ще се проведе чрез защита на концепция за стратегическо управление на тема „Стратегия за управление и развитие на Регионална здравна инспекция – Плевен в условията на извънредна епидемиологична обстановка” и провеждане на интервю.

Третият конкурс е за директор на Райония център за трансфузионна хематология – Плевен. Кандидатите трябва са „магистри” по медицина, да имат призната специалност по трансфузионна хематология и квалификация по „здравен мениджмънт”. От тях ще се изизква да подготвят Стратегия за управление и развитие на Районен център за трансфузионна хематология - Плевен включително и в условията на извънредна епидемиологична обстановка”, както и да се явят на интервю.

Документи и за трите конкурса се подават до 21-ви декември.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
*FhU


Всичко за коронавируса
Още новини
Апаратура и оборудване за спешните отделения на УМБАЛ „Св. Георги“ събра студентски бал
13.05.2025 16:59:03

Апаратура и оборудване за спешните отделения на УМБАЛ „Св. Георги“ събра студентски бал

Закупуване на апаратура и оборудване за спешните отделения на УМБАЛ „Св. Георги“ бе к ...

МЗ търси възможности за внос на ваксини срещу менингококи
13.05.2025 16:15:35

МЗ търси възможности за внос на ваксини срещу менингококи

„Във връзка с регистрираните от началото на годината случаи на инвазивна менингококова боле ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...