!
Петък, 27 Юни 2025
08
юли
 

Удължиха конкурса за управата на МБАЛ-Ловеч

Четвъртък, 08 Юли 2021 | 14:56:34


Министерството на здравеопазването удължи конкурса за избор на членове в съвета на директорите на МБАЛ „Проф. д-р Параскев Стоянов“ в Ловеч. Удължава се срокът за подаване на заявления  по позиция независим член, както и за у

Министерството на здравеопазването удължи конкурса за избор на членове в съвета на директорите на МБАЛ „Проф. д-р Параскев Стоянов“ в Ловеч. Удължава се срокът за подаване на заявления  по позиция независим член, както и за управител на болницата.

Срокът се удължава с 15 дни, а причината е, че в предварително определения срок няма подадени заявления.

Кандидатите трябва да са български граждани или граждани на Европейския съюз, на държава – страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство, или на Конфедерация Швейцария. Нужно е те да притежават образователно-квалификационна степен "магистър" по някоя от следните специалности – медицина, право, фармация, технически науки, от професионално направление „икономика“.

Те трябва да имат най-малко 5 години професионален опит, както и да отговарят на други изисквания.  



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
V@qs


Всичко за коронавируса
Още новини
Променят терапиите при лечение на множествена склероза и ендометриоза
26.06.2025 18:56:51 Надежда Ненова

Променят терапиите при лечение на множествена склероза и ендометриоза

Надзорният съвет на НЗОК е одобрил на днешното си заседание промяна в лечението на множествената ...

България премина техническия преглед на Здравния комитет на ОИСР
26.06.2025 17:46:16

България премина техническия преглед на Здравния комитет на ОИСР

България премина техническия преглед в рамките на Комитета по здравеопазване на Организацията за ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...