!
Вторник, 19 Май 2026
29
апр
 

Фелдшерите продължават протеста си

Петък, 29 Април 2022 | 13:37:37


Българският съюз на лекарските асистенти и фелдшерите (БСЛАФ) продължава протеста на съсловието в символична форма. Всички фелдшери и лекарски асистенти в страната са призовани при застъпване на дежурство да поставят на предното стъкло на линейките, на

Българският съюз на лекарските асистенти и фелдшерите (БСЛАФ) продължава протеста на съсловието в символична форма. Всички фелдшери и лекарски асистенти в страната са призовани при застъпване на дежурство да поставят на предното стъкло на линейките, на вратата на съответния ЦСМП/ФСМП или кабинет слоган с надпис „Протест на лекарските асистенти/фелдшери за отделна съсловна организация“.

„Колеги, нека с това покажем нашата непримиримост относно сегашния ни статут, както и готовността и решимостта ни за по-сериозни протести“, призовават от БСЛАФ.

Председателят на организацията Александър Александров съобщава още, че в средата на май предстои среща с председателя на парламентарната здравна комисия доц. Антон Тонев, след която БСЛАФ ще пристъпи към следващи действия.

Припомняме, фелдшерите и лекарските асистенти у нас от години искат законовото регламентиране на тяхна собствена съсловна организация. Подобни проекти на нормативни актове бяха внасяни в парламента, но до момента нито едно Народно събрание не е приемало окончателни текстове в тази посока. По тази причина преди дни професионалистите излязоха на едночасов протест.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
GV%9


Всичко за коронавируса
Още новини
Спешен призив за кръводаряване за пострадал мъж, настанен в УМБАЛ – Плевен
19.05.2026 15:30:40

Спешен призив за кръводаряване за пострадал мъж, настанен в УМБАЛ – Плевен

Сдружение „Ангели на пътя“ отправя спешен обществен призив за кръводаряване, след кат ...

Безплатни прегледи за предсърдно мъждене в девет града в страната
19.05.2026 14:48:37

Безплатни прегледи за предсърдно мъждене в девет града в страната

Безплатни прегледи за предсърдно мъждене ще се проведат в 9 града в България. Те започват на 28 м ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...