!
Вторник, 17 Март 2026
24
юни
 

Хирурзи в МБАЛ-Пазарджик отстраниха 5-килограмов тумор

Четвъртък, 24 Юни 2021 | 16:44:56


Хирурзи от МБАЛ-Пазарджик извършиха изключително тежка операция за премахването на 35-сантиметров тумор, който тежи близо 5 кг., съобщиха от лечебното заведение. Операцията на 69-годишната жена е продължила 2 часа и е извършена от д-р Муса Дурл

Хирурзи от МБАЛ-Пазарджик извършиха изключително тежка операция за премахването на 35-сантиметров тумор, който тежи близо 5 кг., съобщиха от лечебното заведение.

Операцията на 69-годишната жена е продължила 2 часа и е извършена от д-р Муса Дурльов в екип с д-р Фардин Фаридин, анестезиолози, операционна сестра Людмила Димитрова и анестезиологична сестра Елка Славчева.

Животоспасяващата интервенция е извършена на 15 юни. Пациентката е приета в Спешно отделение с болки в корема, чревна непроходимост и усложнена пъпна херния. Настанена е веднага в Хирургично отделение, където по спешност е сформиран екип, който да я оперира. По време на операцията лекарите с изненада откриват огромния  тумор, намиращ се под хернията. Оказва се, че жената има киста на левия яйчник, която е нараснала до тези големи размери вероятно в продължение на месеци.

От днес 69-годишната жена вече се възстановява у дома. Състоянието й е добро, съобщи д-р Муса Дурльов.

Очакват се резултатите от хистологичните изследвания на туморното образувание.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
8PhB


Всичко за коронавируса
Още новини
Проект изследва връзката между предсърдното мъждене и риска от повторен инсулт
17.03.2026 17:43:05

Проект изследва връзката между предсърдното мъждене и риска от повторен инсулт

В рамките на Седмицата за информираност за мозъка (Brain Awareness Week), която се отбелязва ...

Огнище на инвазивна пневмококова болест в Южна Англия, с двама починали младежи и 11 в тежко състояние
17.03.2026 17:28:38

Огнище на инвазивна пневмококова болест в Южна Англия, с двама починали младежи и 11 в тежко състояние

Двама младежи починаха от инвазивна менингококова болест в Южна Англия, потвърдени са още 11 случ ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...