!
Вторник, 25 Ноември 2025
16
март
 

Частни болници у нас инициират дарителска кампания за болниците в Украйна

Сряда, 16 Март 2022 | 10:11:06


Националното сдружение на частните болници (НСЧБ) инициира събиране и даряване на медикаменти, медицински консумативи и инструменти, които са от крайна необходимост на болниците в Украйна. Това съобщават от организацията. В центъра на военните

Националното сдружение на частните болници (НСЧБ) инициира събиране и даряване на медикаменти, медицински консумативи и инструменти, които са от крайна необходимост на болниците в Украйна. Това съобщават от организацията.

В центъра на военните действия лекарите са принудени да лекуват пострадалите мирни граждани и защитници на страната в състояние на недостиг от антибиотици, антисептици и болкоуспокояващи, отбелязват от НСЧБ.

С логистичната помощ на организацията на украинците в България „Мати Украйна”, даренията от членовете на Сдружението достигат до лекари и пациенти в най-засегнатите райони, обхванати от военните действия.

НСЧБ призовава всички лечебни заведения в България да се включат в кампанията с дарения, с което да помогнат на своите колеги, работещи под постоянна заплаха и в условия на недостиг на инструменти, медикаменти и медицински консумативи. Организираната от Сдружението кампания е част от общоевропейската кампания на частните болници в Европа.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
#NWV


Всичко за коронавируса
Още новини
НЗОК ще плаща лечението на три заболявания от догодина
25.11.2025 17:23:07

НЗОК ще плаща лечението на три заболявания от догодина

Надзорният съвет на НЗОК е допълнил Списъка на заболяванията, за чието домашно лечение заплаща на ...

Нови 87 кг пластмасови капачки събра металното сърце в двора на МБАЛ – Пазарджик
25.11.2025 16:55:13

Нови 87 кг пластмасови капачки събра металното сърце в двора на МБАЛ – Пазарджик

87 кг. с пластмасови капачки събра металното сърце в двора на МБАЛ – Пазарджик за три месец ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...