Готов съм да се извиня на лекарите, които се почувстваха засегнати от думите ми. Това заяви премиерът Стефан Янев по време на парламентарния контрол в парламента. Темата беше повдигната от бившия здравен министър Костадин Ангелов, съобщи „24 часа“.
Припомняме, че вчера в отворено писмо от БЛС поискаха извинение за казаното по време на блиц контрола в четвъртък от Янев, че "войните са много, но в тази за здравето, войниците носят друг тип униформи и дават друг тип клетва. Хипократовата клетва изисква готовност за саможертва".
Ето какво каза още служебният министър-председател:
Oтностно необходимостта да се извиня за един разговор, които започна с думата "война", вкарана от него ( Костадин Ангелов - бел.ред.) във вчерашния блиц контрол, обявявайки че българските лекари се намират във война, което аз съм съгласен да приема, че е така. Всяка една дейност, която е в интерес на хората, по отношение на тяхното здраве и живот, може да приема, че е война. Влизайки в тази терминология обаче и смесвайки клетвите, аз нямам нужда да бъда образован какво точно съдържа Хипократовата клетва, но тръгвайки от военната термнология, искам да ви кажа едно, г-н Ангелов, ако вие сте изучавали медицина и знаете подробно какво съдържа Хипократовата клетва, аз мога да ви кажа какво е значението на думата "война". Всяка една война се спечелва, когато участващите в нея са убедени, че войната е справедлива.
Ако вие в момента искате да внушите, че лекарите участват в несправедлива война, това вероятно е обида към тях. И ако смятате, че думите ми, които вчера съм казал, са обида към тях, аз съм готов да се извиня на тези, които се чувстват засегнати. Но аз си мисля и моето уважение, и това което съм казвал многократно към всички лекари и медицински специалисти и всички, които се борят за човешкия живот - "Дълбока благодарност!". Ако ви обижда това, че някой смесва парите с вашето присъствие в тази справедлива операция, да не я наричам "война", ако мислите, че думите ми са били такива, аз се извинявам. Но по отношение на факта, че се смесват думите и понятията и се търсят някакви краткосрочни политически дивиденти, г-н Ангелов, на вас не ви се извинявам.















Откъде такава енергия в Коцето с това крехко, но сочно тяло, с това елегантно перчемче, скубани веждички, ботокс, филъри и нежно гримче. Коцето е неуморна. Нежен външно и напълнен с 200 вътрешно, доблестен войн на ГЕРБ. Това pretty face заслужено стана истинското лице на ГЕРБ.
Коцето Ви дразни, но е умен и знае какво прави и не е простак, като Янев.... Ясно!!!!
Не, дразнят ни герберски тролове които са инфилтрирали предизборно и този медицински сайт. Плаща ли добре тиквата от чекмеджето?
Завършим съм медицина 1988 година и Хипократова клетва не съм полагал ,на на младият лекар!!!
Извинението ти е непотребно и обикновено лицемерие. Призивът ти беше просташки и в пълен синхрон със същността ти. Вместо отговор - няма да бъдем Гюро Михайлов, ако въобще ме разбираш, и да се жертваме за всички кухи лейки и кифли, които повярваха, че такъв вирус НЯМА, че ваксините УБИВАТ, че маските са за да им се запушат устите...Вие, Радев, Мангъра и Кацаров създадохте антиваксърските настроения у нас, Вие манипулирахте от година и половина повече от половината българи, че всичко е една измислица, Вие нарекохте лекарите убийци в бели престилки...Сега се "извинявате", но сте си същите алчни за власт и простаци по природа. Идете си! Ако и да знам, че сте нагли като гладни пиявици.
Другарю гербераст, не Радев създаде антиваксърските настроения, не Радев нарече лекарите убийци в бели престилки, а Цветан Цветанов. герб е най-голям враг на лекарите.
Ех, колко сте прав 12345. Как така 30 години лекари, учители, артисти и интелектуалци продължаваме да сме натикани в калта. Кога ще станем нормална държава, Кога, Кога...