!
Събота, 12 Юли 2025
19
ян
3
 

Проф. Илко Гетов: Въведените срещу COVID мерки трябва да бъдат разхлабвани изключително внимателно

Вторник, 19 Януари 2021 | 16:57:50 Полина Тодорова
3

Въведените срещу COVID мерки трябва да бъдат разхлабвани изключително внимателно. Това заяви пред Zdrave.net представителят на България в Европейската агенция по лекарства проф. Илко Гетов. Припомняме, на работно съвещание при премиера по-рано

Въведените срещу COVID мерки трябва да бъдат разхлабвани изключително внимателно. Това заяви пред Zdrave.net представителят на България в Европейската агенция по лекарства проф. Илко Гетов.

Припомняме, на работно съвещание при премиера по-рано днес стана ясно, че се обмисля евентуално облекчаване на някои от въведените ограничения следствие на епидемията.

„Аз разбирам бизнеса и засегнатите от ограниченията, но здравето е преди всичко. Трябва много предпазливо, много бдително, с много малки стъпки постепенно да се разхлабват мерките“, коментира той.

„Нека да видим каква ще е ситуацията след пускането на най-малките деца в детските градини и училищата, както и впоследствие на по-големите и едва да тогава да мислим в насока отслабване на мерките“, посъветва той.

Очаквайте скоро интервю с проф. Гетов пред Zdrave.net                              

 

 



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
C8TS

Хакер 20.01.2021 00:16:13

Деее Пеее Сеее. Хванахте ли МАГЬОСНИКА? Мааа Гьооо Сниии Кааа

Хакер 20.01.2021 00:11:55

Деее Пеее Сеее. Хванахте ли МАГЬОСНИКА? Мааа Гьооо Сниии Кааа

Фармацевт 19.01.2021 18:41:33

Смях! Гетов компетентен ли е?


Всичко за коронавируса
Още новини
ИАМН започна извънредна проверка в СБАЛАГ „Майчин дом“
11.07.2025 17:26:27

ИАМН започна извънредна проверка в СБАЛАГ „Майчин дом“

ИАМН се самосезира и започна извънредна проверка в СБАЛАГ „Майчин дом“ по повод публи ...

Евростат: За една година населението на България е намаляло с над 8000 души
11.07.2025 17:08:38

Евростат: За една година населението на България е намаляло с над 8000 души

Населението на ЕС нараства за четвърта поредна година, след като намаля през 2021 г. заради после ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...