!
Петък, 13 Март 2026
02
дек
 

“Софарма Трейдинг“ финализира придобиването на аптеки ФармаСтор

Събота, 02 Декември 2017 | 11:03:25


Софарма Трейдинг обяви в петък финализирането на сделката по придобиването на аптеки „ФармаСтор“, съобщиха от компанията. Анонсът идва само няколко седмици, след като през ноември Комисията за защита на конкуренцията одобри концентрацията.

Софарма Трейдинг обяви в петък финализирането на сделката по придобиването на аптеки „ФармаСтор“, съобщиха от компанията. Анонсът идва само няколко седмици, след като през ноември Комисията за защита на конкуренцията одобри концентрацията.

С приключването на сделката, Софарма Трейдинг АД придобива 19 обекта „ФармаСтор“ в София и Бургас. С цел запазване на устойчивостта на бизнеса, в следващите месеци настоящият мениджмънт екип ще продължи да участва в управлението на аптеките, като същевременно ще се подготвя и план за интеграция с концепцията SOpharmacy.

С обединението на ФармаСтор и SOpharmacy ще се осигури по-силна пазарна позиция на двете вериги, така че да могат в още по-голяма степен да удовлетворяват нарастващите потребности на българските пациенти от качествени и съвременни здравни услуги. Обединението спомага и за по-голям мащаб на операциите на Софарма Трейдинг АД в ритейл сегмента на аптечен пазар, отбелязват от компанията.

„С верига Фармастор винаги сме били съмишленици и партньори в стремежа си да обновяваме и модернизираме аптечния сектор в България. Очакваме след интеграцията да надградим концепцията SOpharmacy с още повече добри практики, както за клиентите, така и за партньорите ни. Наш постоянен приоритет е да привличаме професионалисти и да подобряваме обслужването на пациентите. Така че това са добри новини за клиентите на SOpharmacy и Фармастор, защото най-доброто тепърва предстои“, заяви изпълнителният директор на Софарма Трейдинг АД Димитър Димитров.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
HU3c


Всичко за коронавируса
Още новини
Доц. Околийски: С управителя на НЗОК ще анализираме причините за  повишаването на цените в аптеките
12.03.2026 18:03:04

Доц. Околийски: С управителя на НЗОК ще анализираме причините за повишаването на цените в аптеките

Всички наблюдаваме повишаване на цените не само на лекарства, а и на много стоки от първа необход ...

Отиде си съдебният лекар доц. Светлозар Спасов
12.03.2026 17:43:05

Отиде си съдебният лекар доц. Светлозар Спасов

Почина доц. д-р Светлозар Спасов, съобщиха близките му, цитирани от местното издание Trafficnews. ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...