!
Неделя, 27 Април 2025
21
апр
 

15-годишната Радост със сарком на Юинг се нуждае от помощ

Петък, 21 Април 2023 | 11:59:09


15-годишната Радост Жечкова има нужда от помощта на всички ни. Момичето се бори с диагнозата „сарком на Юинг“. Тя учи в Национална търговско-банкова гимназия в София, владее английски и френски, а страстта ѝ е биологията. „В м

15-годишната Радост Жечкова има нужда от помощта на всички ни. Момичето се бори с диагнозата „сарком на Юинг“. Тя учи в Национална търговско-банкова гимназия в София, владее английски и френски, а страстта ѝ е биологията.

„В момента се чувствам доста добре след първата химиотерапия. Всичко започна през октомври – изпитвах болка при каквато и да е работа, при нормални движения. Нещата бързо ескалираха до момента, в който ми беше трудно да ходя и понякога да спя. Срещахме се с изключително много доктори, които не успяха да диагностицират проблема, общо взето решиха, че е заради растежа, заради възрастта“, разказа пред БНТ Радост, която в момента е на лечение в Истанбул.

„На 8 март, след ядрено-магнитен резонанс на засегнатата област, бяхме изпратени на биопсия със съмнение за сарком на Юинг“, продължи разказа майката на Радост – Деница Маринова.

След консултации с много специалисти родителите на 15-годишното момиче взимат решение то да се лекува в Истанбул, където диагнозата е потвърдена.

„Беше ѝ направена операция по спешност, трябваше да се възстанови и нямаше как да се приберем в България, пък и не можеше да пътува или лети с поставения имплант“, допълни майката.

За лечението на Радост семейството е стартирало дарителска кампания, която е към фондация "Павел Андреев".



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
yfH#


Всичко за коронавируса
Още новини
Д-р Милица Дочева: Педиатрията е мисия, която изисква сърце, търпение и отдаденост
27.04.2025 09:50:33 Невена Попова

Д-р Милица Дочева: Педиатрията е мисия, която изисква сърце, търпение и отдаденост

Педиатрията е не просто медицинска специалност – тя е мисия, която изисква сърце, търпе ...

Детето има нужда от здравноосигурителна книжка – откъде да я вземем?
26.04.2025 10:20:14

Детето има нужда от здравноосигурителна книжка – откъде да я вземем?

Как и къде можете да извадите здравноосигурителна книжка на детето си? Това е въпросът, разглежда ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...