!
Четвъртък, 18 Септември 2025
08
ян
 

23 деца са родени за 4 години благодарение на "Инвитро" програмата на СО

Петък, 08 Януари 2021 | 16:20:00


23 деца са родени от 2016 г. до днес в София благодарение на "Инвитро" програмата на Столична община. 16 момчета и 7 момичета са родените по програмата деца. И в двете групи има по една двойка близнаци. Първото дете е Самуил, който през октом

23 деца са родени от 2016 г. до днес в София благодарение на "Инвитро" програмата на Столична община. 16 момчета и 7 момичета са родените по програмата деца. И в двете групи има по една двойка близнаци. Първото дете е Самуил, който през октомври миналата година навърши 4 години.

Навръх днешния Бабинден – празникът на родилната помощ, се е родило момченце – Никола, съобщават от СО. За да се сбъдне мечтата им да имат дете, родителите на Никола са подпомогнати финансово от общината, информират от там.

От 2015 г. насам всяка година Столичната общиан подпомага семейства с репродуктивни проблеми по програмата, която бе създадена съвместно с организациите "Майки за донорство" и "Искам бебе".

В бюджета на София се предвиждат по 70 000 лв. годишно за финансиране на част от необходимите инвитро процедури с донорски яйцеклетки.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
us68


Всичко за коронавируса
Още новини
ЦСМП - София: Линейката по сигнал за припаднал полицай е пристигнала за 5 минути
18.09.2025 12:59:49

ЦСМП - София: Линейката по сигнал за припаднал полицай е пристигнала за 5 минути

Линейката, повикана за припаднал пред парламента полицай, е пристигнала за 5, а не за 15 минути, ...

Дружеството на кардиолозите получи Почетния знак на Столична община
18.09.2025 12:10:04

Дружеството на кардиолозите получи Почетния знак на Столична община

Дружеството на кардиолозите в България (ДКБ) получи „Почетен знак на Столична община“ ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...