!
Неделя, 15 Март 2026
26
ян
 

594 пациенти са преминали през спешните центрове в УМБАЛ „Св. Марина“-Варна за седмица

Вторник, 26 Януари 2021 | 12:33:20


594 пациенти са преминали през спешните центрове в УМБАЛ „Св. Марина“ -Варна в периода 18 -24 януари, информират от лечебното заведение. В болницата със Заповед на Изпълнителния директор към момента са разкрити 137 легла за пациенти

594 пациенти са преминали през спешните центрове в УМБАЛ „Св. Марина“ -Варна в периода 18 -24 януари, информират от лечебното заведение.

В болницата със Заповед на Изпълнителния директор към момента са разкрити 137 легла за пациенти  с доказан Covid или съмнителни такива, от които 37 за интензивно лечение за хора с тази диагноза.

За периода 18-24 януари през спешните центрове на инфекциозните клиники и спешните центрове в УМБАЛ „Света Марина“  са преминали 594 пациенти, от тях с потвърден и възможен и вероятен COVID 52. Преминали пациенти през Covid структурите за периода са 158, от които през интензивни отделения 32, допълват от лечебното заведение.  Излекувани през изминалата седмица са 100, а починали  8.

Успоредно с лечението на тези пациенти, болницата оказва спешна медицинска помощ на всички нуждаещи се със заболявания по профилите на останалите клинични структури.

УМБАЛ „Света Марина“-Варна е осигурена с всички видове дезинфектиращи препарати и предпазни средства, разполага и с необходимите количества медикаменти и консумативи. Ръководството на болницата ежеседмично ще уведомява населението на Варна и областта за реалната ситуация в лечебното заведение, уверяват от лечебното заведение.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
ALk8


Всичко за коронавируса
Още новини
Международен семинар по анестезиология и интензивно лечение се провежда в Бургас
14.03.2026 10:15:55

Международен семинар по анестезиология и интензивно лечение се провежда в Бургас

Обучителен семинар на тема „Анестезиология и интензивно лечение – версия 26“&nb ...

EMA предупреди за риск от асептичен менингит след ваксината срещу чикунгуня Ixchiq
14.03.2026 09:11:46

EMA предупреди за риск от асептичен менингит след ваксината срещу чикунгуня Ixchiq

Комитетът по лекарствена безопасност (PRAC) на Европейската агенция по лекарствата (ЕMA) завърши ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...