!
Неделя, 16 Ноември 2025
10
апр
1
 

6,5% ръст в оборота при търговията с фармацевтични стоки за февруари отчете НСИ

Вторник, 10 Април 2018 | 14:44:26
1

6,5% е февруарският ръст в оборота при търговията на дребно с фармацевтични и медицински стоки спрямо предходния месец, съобщават от Националния статистически институт. При тези стоки е и най-сериозният месечен ръст в търговията на дребно, сочат даннит

6,5% е февруарският ръст в оборота при търговията на дребно с фармацевтични и медицински стоки спрямо предходния месец, съобщават от Националния статистически институт. При тези стоки е и най-сериозният месечен ръст в търговията на дребно, сочат данните на статистиката.

За година нарастването на оборота също не е малко в сравнение с това при другите видове стоки. През февруари 2018 г. в сравнение със същия месец на 2017 г. оборотът при търговията на дребно с фармацевтични и медицински стоки се е увеличил с 15,3%.

Повишение за година се отбелязва също така при битовата техника, мебелите и други стоки за бита (6,3%), и при хранителните стоки, напитки и тютюневи изделия, където увеличението е с 5,4%.

Спад и на месечна, и на годишна база бележи търговията на дребно чрез поръчки по пощата, телефона или интернет, както и търговията с автомобилни горива и смазочни материали.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
pFDA

Някой 11.04.2018 00:28:54

Жулят яко реекспорт.


Всичко за коронавируса
Още новини
ЕMA препоръча 10 нови лекарства за одобрение от ЕК
15.11.2025 12:23:13

ЕMA препоръча 10 нови лекарства за одобрение от ЕК

Комитетът по лекарствата за употреба в хуманната медицина (CHMP) на Европейската агенция по лекар ...

Мисия, посветена на човека: В памет на проф. д-р Параскев Стоянов
15.11.2025 11:18:22 Доц. д-р Добрин Паскалев, д.м.

Мисия, посветена на човека: В памет на проф. д-р Параскев Стоянов

През ноември 2025 година се навършват 85 г. от смъртта на големия наш лекар, учен, енциклопедист ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...