!
Понеделник, 12 Януари 2026
15
апр
 

735 са случаите на коронавирус у нас, масово изследват два квартала в София (Обновена)

Сряда, 15 Април 2020 | 08:16:47


735 са случаите на заразени с COVID-19 у нас, 40 са новите случаи за денонощието. Активните случаи са 585. Това каза началникът на Националния оперативен щаб ген. Венцислав Мутафчийски на редовния брифинг. Има три заразени деца на 6, 9 и 15 год

735 са случаите на заразени с COVID-19 у нас, 40 са новите случаи за денонощието. Активните случаи са 585. Това каза началникът на Националния оперативен щаб ген. Венцислав Мутафчийски на редовния брифинг.

Има три заразени деца на 6, 9 и 15 години от София. Има два нови случая на медицински лица. Единият е санитар от ВМА, а другият – служител на Александровска болница. Общо заразеният медицински персонал са 39 души. 105 души са излекувани, 36 – починалите, допълни още ген. Мутафчийски.

В с. Паничерево, откъдето е избягалият пациент от Старозагорската болница, са открити шест заразени лица. По този повод ген. Мутафчийски заяви, че ще бъдат предприети по-сериозни мерки за охраняване на пациентите с коронавирус в болниците, за да не се допуска самоволното им излизане. Предстои да се направи и скрининг на цялото население на селото. 

В София се прави масов скрининг на кварталите Филиповци и Факултета, където има и засилено полицейско присъствие, допълни още ген. Мутафчийски. 



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
1ySs


Всичко за коронавируса
Още новини
Още места за стажантската си програма по клинична психология отваря УМБАЛ „Лозенец“
12.01.2026 11:19:06

Още места за стажантската си програма по клинична психология отваря УМБАЛ „Лозенец“

Съвременната клинична психология, психологията на здравето и клинично-социалната практика са в ос ...

Проф. Габровски: Не е коректно заради някой, който е
12.01.2026 10:30:43

Проф. Габровски: Не е коректно заради някой, който е "сгазил лука", да бъдат обвинявани всички

Ще бъдем в един период на безвремие. Ще караме без тяга, без вятър в платната, без много ясна пос ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...