!
Петък, 15 Май 2026
19
юни
 

Трансплантирани хора, лекари и пациентски организации ще се включат в Ултрамаратона „Витоша 100 км“

Събота, 19 Юни 2021 | 10:05:25


Близо 40 души – трансплантирани хора, лекари, координатори по донорство, представители на пациентски организации и на Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ (ИАМН) ще се включат в планинския ултрамаратон и колоездене „Витоша 1

Близо 40 души – трансплантирани хора, лекари, координатори по донорство, представители на пациентски организации и на Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ (ИАМН) ще се включат в планинския ултрамаратон и колоездене „Витоша 100 км“. Чрез инициативата те ще изразят своята солидарност и подкрепа към всички българи, чакащи за трансплантация.

Стартът, предвиден за застъпниците на каузата, ще бъде утре 20 юни в 10.00 часа от пункт Драгалевци, а финалът ще бъде преминат в Бояна.

Локация на старта:https://goo.gl/maps/fQxSrZdK4zJveTN26

Под надслов „В подкрепа на донорството и трансплантацията!“, целия маршрут на Обиколката на Витоша ще преминат няколко скороходци и колоездачи – представители на пациентски организации и на Изпълнителна агенция „Медицински надзор“.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
#nNK


Всичко за коронавируса
Още новини
Почина проф. Тодор Пеев
15.05.2026 18:02:50

Почина проф. Тодор Пеев

„С прискърбие съобщаваме, че на 14 май 2026 г. завинаги ни напусна нашият изтъкнат учен, ув ...

Идната седмица РЗИ започва организацията по пръскането срещу комари
15.05.2026 17:41:23

Идната седмица РЗИ започва организацията по пръскането срещу комари

През следващата седмица РЗИ трябва да започнат организацията по пръскането срещу комари на терени ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...