!
Петък, 07 Ноември 2025
08
окт
 

Диализните процедури във Видин започват от утре

Понеделник, 08 Октомври 2018 | 15:31:18


Отстранена е повредата на техниката в отделението по хемодиализа във Видинската болница, съобщи БНР. Заради ремонт от четвъртък всички пациенти бяха насочени към Монтана. Извършена е предвидената по план дезинфекция, но процедури ще започнат от

Отстранена е повредата на техниката в отделението по хемодиализа във Видинската болница, съобщи БНР. Заради ремонт от четвъртък всички пациенти бяха насочени към Монтана.

Извършена е предвидената по план дезинфекция, но процедури ще започнат от утре, тъй като вече днес пациентите са транспортирани до диализния център в Монтана.

В отделението очакват обещаните от Министерството на здравеопазването 180 хиляди лева за ново оборудване. Те са за хемодиализни апарати, легла и водоочистваща система.

Средствата са осигурени от Министерски съвет в края на септември.

Очакват се и резултатите от проверка на Агенция „Медицински одит“ за смъртния случай на 50-годишен мъж, който почина в болницата след пропуснати процедури.



Още по темата

Коментари по темата

Правила на форума за коментари
uYSq


Всичко за коронавируса
Още новини
63-ма станаха кръводарителите в кампанията „Усмихни сърце“ в Пазарджик
07.11.2025 17:20:30

63-ма станаха кръводарителите в кампанията „Усмихни сърце“ в Пазарджик

Още 8 кръводарители дариха за кампанията „Усмихни сърце“. Така инициативата вече е по ...

Великобритания: Лекарите не приемат увеличение на заплатите с 2,5%, предлагано от правителството
07.11.2025 16:59:11

Великобритания: Лекарите не приемат увеличение на заплатите с 2,5%, предлагано от правителството

Британската медицинска асоциация (BMA) заяви, че предложението на правителството да увеличи запла ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...