!
Сряда, 14 Януари 2026
03
окт
1
 

Увеличават местата за специализанти държавна поръчка

Понеделник, 03 Октомври 2022 | 17:41:19
1

С четири бройки се увеличават местата за специализация по държавна поръчка. Това става със заповед на служебния здравен министър д-р Асен Меджидиев. За специализация по „Акушерство и гинекология“ се отпускат две допълнителни места к

С четири бройки се увеличават местата за специализация по държавна поръчка. Това става със заповед на служебния здравен министър д-р Асен Меджидиев.

За специализация по „Акушерство и гинекология“ се отпускат две допълнителни места към Медицинския факултет на Тракийския университет в Стара Загора.

Отпуска се също така по едно място за специалностите „Неонатология“ и „Обща медицина“.

Специализантското място по „Неонатология“ също е към Медицинския факултет на старозагорския Тракийския университет, а мястото за специализация по „Обща медицина“ – към МУ София.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
Ebqx

Гост 03.10.2022 22:33:15

И заплатите за определите. И после да се чудите как да задържите младите. Още регулирайте пазара и още повече се чудете


Всичко за коронавируса
Още новини
Съветниците от Здравна комисия одобриха нисколихвен заем от СОС за Втора МБАЛ
14.01.2026 17:24:51 Невена Попова

Съветниците от Здравна комисия одобриха нисколихвен заем от СОС за Втора МБАЛ

Да бъде отпуснат нисколихвен заем от 3 млн. лв. на Втора МБАЛ, за да подкрепена тя в работата си ...

САЩ постигнаха 70% петгодишна преживяемост след поставяне на диагнозата рак
14.01.2026 16:59:12

САЩ постигнаха 70% петгодишна преживяемост след поставяне на диагнозата рак

САЩ постигнаха повратен момент в борбата с рака – 7 от 10 души сега преживяват 5 или повече ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...