!
Четвъртък, 16 Октомври 2025
12
юли
1
 

Изграждат Педагогическа академия в Медицински университет-Пловдив

Сряда, 12 Юли 2017 | 09:42:42
1

Медицински университет – Пловдив ще продължи обученията за успешна научна кариера в Докторантското училище чрез изграждане на Педагогическа академия, в която младите изследователи - постдокторанти и млади учени, ще могат да изградят капацитет за

Медицински университет – Пловдив ще продължи обученията за успешна научна кариера в Докторантското училище чрез изграждане на Педагогическа академия, в която младите изследователи - постдокторанти и млади учени, ще могат да изградят капацитет за научни изследвания и за включване в международни научни проекти. В Педагогическата академия ще се обучават и хабилитирани преподаватели за придобиване на знания и изграждане на умения за научно ръководство на докторанти, трансфер на технологии и др.

За постигане на значими резултати от научната дейност на младите изследователи и за придобиване на практически умения за научни изследвания ще бъде осигурена менторска и консултантска подкрепа от изявени чуждестранни и български учени.

10 млади изследователи и 4 студенти ще проведат едномесечен стаж в утвърдени университети в ЕС и САЩ.

30 млади изследователи ще имат възможност да представят своите научни проекти и резултати на форуми в ЕС.

Всичко това ще се извърши в рамките на „Докторантско Обучение в МУ - Пловдив за Компетентност, Творчество, Оригиналност, Реализация и Академизъм в Науката и Технологиите – 2”.

 



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
NMbT

Гост 13.07.2017 03:19:23

Това да не е отново някоя игричка на корумпирания Румен Стефанов от МУ Пловдив?


Всичко за коронавируса
Още новини
Бъбречна трансплантация от жив донор в УМБАЛ „Александровска“
15.10.2025 17:36:59

Бъбречна трансплантация от жив донор в УМБАЛ „Александровска“

Екипите на проф. Маринчо Георгиев и на проф. Красимир Янев от Клиниката по урология на УМБАЛ &bdq ...

Проф. Ангелов иска оставки в РЗИ и РИОСВ – Велико Търново заради мръсен въздух
15.10.2025 17:14:58

Проф. Ангелов иска оставки в РЗИ и РИОСВ – Велико Търново заради мръсен въздух

Оставката на директорката на РЗИ – Велико Търново д-р Евгения Недева поиска депутатът от ГЕ ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...