!
Събота, 24 Януари 2026
18
март
 

Избраха д-р Георги Георгиев за управител на КОЦ-Благоевград

Понеделник, 18 Март 2019 | 16:27:10


С 31 гласа “за” общинският съвет в Благоевград избра д-р Георги Георгиев за управител на КОЦ “Св. Мина” в Благоевград. Решението бе взето единодушно на извънредна сесия на общината след провала с назначение на д-р Румен Кондев,

С 31 гласа “за” общинският съвет в Благоевград избра д-р Георги Георгиев за управител на КОЦ “Св. Мина” в Благоевград. Решението бе взето единодушно на извънредна сесия на общината след провала с назначение на д-р Румен Кондев, съобщи struma.bg.

Заседанието на местния парламент беше свикано спешно в събота и в разрез със законовото изискване за три дни срок за уведомление на съветниците, заради извънредната ситуация с липсата на управител на лечебното заведение.

До нея се стигна, след като одобреният от Общинския съвет за временен управител д-р Румен Кондев обяви в края на работния ден в петък, че не може да заеме поста. Причината е, че директорът на МБАЛ-Благоевград, в която той е шеф на вътрешно отделение, не го освобождава от поста без тримесечно предизвестие.

 



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
rsJw


Всичко за коронавируса
Още новини
И МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ остава с досегашния си директор
23.01.2026 17:59:20

И МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ остава с досегашния си директор

Габровската МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ е поредното лечебно заведение, което ще продължи ...

Регистрираните случаи на агресия срещу медици за 2025 г. са 75, нерегистрираните – много повече
23.01.2026 17:26:39

Регистрираните случаи на агресия срещу медици за 2025 г. са 75, нерегистрираните – много повече

Само 30% от случаите, които Спешна помощ обслужва, са спешни. Останалите 70 на сто са случаи ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...