!
Сряда, 12 Август 2026
28
септ
 

Почина акушер-гинеколожката д-р Росица Георгиева

Четвъртък, 28 Септември 2023 | 09:50:25


На 67-годишна възраст почина акушер-гинеколожката д-р Росица Георгиева, съобщиха от МБАЛ-Пазарджик. Д-р Георгиева работи в екипа на Акушеро-гинекологичното отделение на лечебното заведение от 2019 г. Преди това в продължение на 29 год

На 67-годишна възраст почина акушер-гинеколожката д-р Росица Георгиева, съобщиха от МБАЛ-Пазарджик.

Д-р Георгиева работи в екипа на Акушеро-гинекологичното отделение на лечебното заведение от 2019 г. Преди това в продължение на 29 години е лекар в ЮАР. 11 години от трудовата й кариера преминават в УМБАЛ „Св. Анна“ – София.

„Загубихме голям професионалист, невероятен човек и много добър лекар, който ще липсва на всички, които я познаваха. Нейната човечност, отдаденост и любовта към пациентите ще оставят трайна следа и ще продължат да бъдат пример за нас!“, споделят с огромна болка и тъга колегите ѝ от Акушеро-гинекологичното отделение на МБАЛ-Пазарджик.

Поклон пред паметта ѝ!

Опелото за д-р Росица Георгиева  ще се състои в столичния храм „Света  София“ на 28 септември, четвъртък, от 11 ч.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
1yKQ


Всичко за коронавируса
Още новини
Последен ден за внасяне на кандидатурите за управител и подуправител на НЗОК
12.08.2026 09:41:12

Последен ден за внасяне на кандидатурите за управител и подуправител на НЗОК

В 17.30 часа днес изтича срокът, в който парламентарно представените партии могат да внесат канди ...

512 станаха случаите на морбили у нас
12.08.2026 08:20:33

512 станаха случаите на морбили у нас

Общият брой на съобщените случаи на морбили у нас от началото на годината до края на миналата сед ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...