!
Вторник, 14 Октомври 2025
29
ян
1
 

МБАЛ "Свети Мина" преговаря за повече пари с РЗОК

Вторник, 29 Януари 2019 | 09:52:04
1

Работна група да проведе среща с ръководството на РЗОК- Пловдив относно малкия месечен лимит за дейности в размер на 240 000 лева на месец, които получава МБАЛ „Св. Мина“. Това решиха на днешния Тристранен съвет в общината в който участваха

Работна група да проведе среща с ръководството на РЗОК- Пловдив относно малкия месечен лимит за дейности в размер на 240 000 лева на месец, които получава МБАЛ „Св. Мина“. Това решиха на днешния Тристранен съвет в общината в който участваха представители на синдикатите, заместник-кметът Розалин Петков и медици от лечебницата, съобщи лидерът на КТ "Подкрепа" в град Атанас Кръстев, съобщи marica.bg.

Обсъден е проблема с финансовата криза в здравното заведение и ниските заплати на медицинските сестри. Заради възнаграждението от 540 лв. 30 от тях в началото на месец януари подадоха заявления за напускане. В петък- 25 януари медици от болницата проведоха протест пред общината с искане местната управа да се ангажира за решаването на проблемите й.

"Участниците в срещата бяхме на едно мнение, че трябва да бъдат положени максимални усилия МБАЛ "Свети Мина" да бъде финансово стабилизирана, а работещите в нея да получават възнаграждение, отговарящо на квалификацията и уменията им. Сегашните заплати особено на медицинските сестри са обидно ниски", категоричен бе Атанас Кръстев. Той добави, че в Работната група, която ще обсъди проблема с РЗОК как да бъде увеличен малкия месечен лимит на МБАЛ "Свети Мина" ще влязат нейният управител д-р Генади Странджев, заместник-кметът Розалин Петков и представители на Синдикатите. Според мнението на експертите месечният лимит на болницата трябва да се вдигне поне на 350 000 лева. Това ще позволи да бъдат повишени заплатите на персонала и общинската лечебница да започне да покрива задълженията си. Срещата с ръководството на Здравната каса е насрочена за четвъртък- 31 януари от 11:00 часа.

" Като синдикалисти ще направим всички възможно да защитим не само нашите членове, а и останалите медици. Позицията ни е общинските болници в Пловдив да се развиват и да обслужват пациентите от града, а работещите в тях да получават достойни възнаграждения и да се удовлетворени от работата си", завърши Атанас Кръстев.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
um61

Да се знае и помни! 29.01.2019 10:14:39

Португалецът Педро Еуженио, който в събота се завърна в Берое, ще взима месечна заплата в размер на 6000 евро, информира "Тема Спорт". Това ще е негов трети период при заралии, след като за първи път бе в тима през сезон 2012/13. Отделно Еуженио има вписани бонуси към договора си със старозагорци, които могат да направят доходите му още по-сериозни. В Берое има и други футболисти, които заработват по над 10 000 лева месечно.


Всичко за коронавируса
Още новини
До края на годината медицинските ни хеликоптери ще са вече пет
14.10.2025 17:37:57

До края на годината медицинските ни хеликоптери ще са вече пет

До края на годината очакваме да имаме пет медицински хеликоптера, каза министърът на здравеопазва ...

Двама с шанс да оглавят УМБАЛ Бургас
14.10.2025 17:17:06

Двама с шанс да оглавят УМБАЛ Бургас

Двама са кандидатите за изпълнителен директор на УМБАЛ Бургас, достигнали до последния, трети ета ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...