!
Вторник, 07 Април 2026
04
ян
 

Община Варна реши:

Най-красивата коледна украса в морската столица е на Медицинския университет

Четвъртък, 04 Януари 2018 | 10:34:37


МУ-Варна спечели с убедителните 650 гласа в надпреварата за най-красива коледна украса в град Варна. Конкурсът „Да украсим Варна за Коледа“, в който университетът се включва за първи път, се организи

МУ-Варна спечели с убедителните 650 гласа в надпреварата за най-красива коледна украса в град Варна. Конкурсът „Да украсим Варна за Коледа“, в който университетът се включва за първи път, се организира от Община Варна за втора поредна година.

Първото място е спечелено на база най-много гласове, събрани на фейсбук страницата на инициативата. Въпреки че се включи само 10 дни преди финала, МУ-Варна успя за отрицателно време да изпревари всички свои конкуренти в конкурса. На второ място се класира учебен център "Bell Education" с 276 гласа, а на трето – Икономически университет - Варна с 271 гласа.

Всяка година ръководството  на университета се грижи да бъде създадена уютна и красива коледна атмосфера за своите студенти и служители, както и за жителите на град Варна. Доказателство за това са хилядите минувачи, които всекидневно се спират, за да погледат украсата на фасадата и да се снимат с нея.

В надпреварата участваха освен институции, университети, езикови и бизнес центрове и много варненски семейства, които показаха празнично украсените си домове.

Организаторите на инициативата споделиха, че благодарение на активното участие на варненци конкурсът за най-красива външна коледна украса на жилищна или обществена сграда във Варна ще се проведе и през 2018 година.

 



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
GP7%


Всичко за коронавируса
Още новини
Проф. Търнев: Много от редките болести все още остават невидими
07.04.2026 17:18:05 Надежда Ненова

Проф. Търнев: Много от редките болести все още остават невидими

Със създаването на експертните центрове се създадоха възможности за ранна диагностика на много от ...

Модул към НЗИС ще включи отчитането на дейности, финансирани с общински средства
07.04.2026 16:49:47

Модул към НЗИС ще включи отчитането на дейности, финансирани с общински средства

Да бъде създаден механизъм за електронно проследяване и отчетност на медицинските дейности, финан ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...