!
Сряда, 28 Януари 2026
04
юли
 

Нов шеф на ФСМП Дупница, нов шеф на РЗИ Кюстендил

Сряда, 04 Юли 2018 | 15:16:52


Филиалът на Спешна помощ в Дупница от вчера е с нов директор. Хирургът д-р Бойко Полянов напусна частната болница в Дупница и зае овакантения от д-р Златко Величков пост като шеф на ФСМП, информира Struma.bg. Д-р Полянов е получил заповед за на

Филиалът на Спешна помощ в Дупница от вчера е с нов директор. Хирургът д-р Бойко Полянов напусна частната болница в Дупница и зае овакантения от д-р Златко Величков пост като шеф на ФСМП, информира Struma.bg.

Д-р Полянов е получил заповед за назначение от д-р Рапатинска – новия ръководител на ЦСМП Кюстендил, под чиято шапка е филиалът в Дупница, и от вчера е на новата длъжност.

Д-р Полянов работи като хирург в частната болница в града от основаването й през 2003 г. Преди това е работил и в общинската.

„Работила съм с д-р Бойко Полянов. Той е добър специалист и е подходящ за поста“, коментира д-р Рапатинска.

Досегашният директор на филиала д-р Златко Величков оваканти директорския пост, след като само преди няколко дни оглави РЗИ - Кюстендил на мястото на излезлия в пенсия д-р Христо Кознички.

Според запознати се очакват рокади и в ръководствата на спешните центрове в Сапарева баня и Бобов дол.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
Y6@K


Всичко за коронавируса
Още новини
Стомашно-чревните инфекции - без особена динамика, единичен случай на треска денга
27.01.2026 17:26:06

Стомашно-чревните инфекции - без особена динамика, единичен случай на треска денга

През изминалата седмица броят на регистрираните случаи на стомашно-чревни инфекции като цяло оста ...

Санкции за над 2 млн. лв. за 9 месеца след проверки е наложила НЗОК
27.01.2026 16:59:36

Санкции за над 2 млн. лв. за 9 месеца след проверки е наложила НЗОК

Ръст от над 7,8% на извънрешените проверки в извънболничната и денталната помощ (ИМП и ДП) спрямо ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...