!
Четвъртък, 01 Януари 2026
04
дек
 

СЗО: Омикрон е вече в 38 страни, но няма информация за смъртен случай

Събота, 04 Декември 2021 | 13:12:17


Вариантът омикрон на коронавируса е открит засега в 38 страни по света, но няма информация за нито един смъртен случай на заразен с него. Това съобщиха от Световната здравна организация (СЗО), цитирани от АФП. „Нямам никаква информация от

Вариантът омикрон на коронавируса е открит засега в 38 страни по света, но няма информация за нито един смъртен случай на заразен с него. Това съобщиха от Световната здравна организация (СЗО), цитирани от АФП.

„Нямам никаква информация относно смъртни случаи, свързани с омикрон“, заяви говорителят на организацията Кристиан Линдмайер.

Според СЗО ще са нужни няколко седмици, за да се създаде по-точна представа за потенциалното въздействие на омикрон, да се установи дали той е устойчив на ваксините, тестовете и леченията, както и каква е неговата степен на заразяване, предава БТА.

Предварителните данни както изглежда говорят за по-голяма способност на омикрон да заразява хората, но това е всичко, което е известно за момента, поясни Линдмайер.

Междувременно стана ясно, че омикрон е открит в още шест щата в САЩ, Канада съобщи за 15 случая, сред които и при 12-годишно дете, а във Великобритания случаите са вече над 130.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
GQ1k


Всичко за коронавируса
Още новини
Честита Нова година!
01.01.2026 00:00:01

Честита Нова година!

Скъпи читатели, Нека новата 2026 година да е успешна, богата и пълна с надежда! Да има ми ...

Вижте най-четените статии в Zdrave.net за 2025 г.
31.12.2025 13:39:59

Вижте най-четените статии в Zdrave.net за 2025 г.

Фалшиви ТЕЛК-решения, заплатите на медиците, дейностите в НЗОК и новостите в образованието в меди ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...