Сряда, 29 Март 2023
17
авг
2
 

Д-р Бранимир Спасов оглави столичната хематология

Четвъртък, 17 Август 2017 | 14:08:25
2

Д-р Бранимир Спасов е новият директор на Специализираната болница за активно лечение на хематологични заболявания в София. Той е спечелил обявения конкурс в надпревара с още един кандидат. Д-р Спасов е спечелил конкурса с оценка 5.12. На второ

Д-р Бранимир Спасов е новият директор на Специализираната болница за активно лечение на хематологични заболявания в София. Той е спечелил обявения конкурс в надпревара с още един кандидат.

Д-р Спасов е спечелил конкурса с оценка 5.12. На второ място е класирана доц. Мимоза Станева с оценка 4.87.

До избора на нов директор на столичната хематология се стигна след като досегашният  й началник проф. Георги Михайлов стана депутат от квотата на БСП.

Скоро се очаква да стане ясен и новия директор на Университетската специализирана болница за активно лечение по онкология” в София. Там до конкурс се стигна след като управителят  проф. Валентин Ангелов бе обвинен за безстопанственост, включително за заплащане на лекарствени продукти с изтекъл срок на годност. Впоследствие той подаде оставка, а поста му бе поет временно от проф. Панайот Куртев.

Конкурси се провеждат и за директорските постове в две столични болници – „Шейново“ и I АГ “Св. София“.

 



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
EcnC

мила 17.08.2017 20:59:05

Шапкарят министър с маниери на фатмак определя директорите и ще са все с кухи глави като неговата

Петров 17.08.2017 15:17:32

Кандидатите бяха 3-ма По какъв начин отстраниха доц.Георгиев На кого беше неудобен ,че даже не споменават нищо за него


Всичко за коронавируса
Още новини
НЗОК отново настоя удължаването на договора с БФС да е до края на май
29.03.2023 17:41:10

НЗОК отново настоя удължаването на договора с БФС да е до края на май

Удължаването на договора с Българския фармацевтичен съюз да е до края на май. За това настояват о ...

Румъния: 30% от бременностите не се проследяват
29.03.2023 17:29:19

Румъния: 30% от бременностите не се проследяват

От всеки 100 бременни жени в Румъния 30 нямат нито един медицински преглед по време на бременност ...




Актуална тема
Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...

Нужна ли е промяна на търговския статут на болниците?
12.05.2021 15:14:28 Полина Тодорова

Нужна ли е промяна на търговския статут на болниците?

Със затихването на епидемията от COVID една друга ключова за здравния сектор тема отново бе поста ...