Четвъртък, 23 Януари 2025
01
юни
1
 

Дарители осигуряват безплатни медицински прегледи на възрастни хора в Северозападна България

Четвъртък, 01 Юни 2017 | 14:16:40
1

За трета поредна година Фондация BCause в партньорство с фондация „Направи добро – Александровска“ организира медицински прегледи на възрастни хора от малки населени места, съобщават от фондацията. Настоящите прегледи ще се ос

За трета поредна година Фондация BCause в партньорство с фондация „Направи добро – Александровска“ организира медицински прегледи на възрастни хора от малки населени места, съобщават от фондацията.

Настоящите прегледи ще се осъществяват от специалисти от УМБАЛ „Александровска“ в периода от 5-ти до 16-ти юни 2017. Те ще обхванат села от 4 общини в Северозападна България – Вършец, Бойчиновци, Роман и Мездра.

Средствата за медицинските прегледи са осигурени изцяло от дарителите на Фонд „Нашите родители“ на Фондация BCause.

Дарители за настоящите прегледи са Международен женски клуб – София  и компаниите Паладин, Екомера, Експириън, както и индивидуални дарители. Здравните прегледи са част от дългосрочния ангажимент на партньорите и дарителите към възрастните хора в Северозападна България.

До момента са осигурени над 2500 прегледа от здравни специалисти, до каквито възрастните хора не са имали достъп повече от 20 години.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
dEp#

Един ОПЛ на 33 01.06.2017 16:41:59

Почти като в джунглите на Африка. Остава само СЗО да се намеси!


Всичко за коронавируса
Още новини
ИСУЛ опровергава твърденията за проблеми в Клиниката по детска хематология и онкология
23.01.2025 18:11:17

ИСУЛ опровергава твърденията за проблеми в Клиниката по детска хематология и онкология

Обвиненията срещу Клиниката по детска клинична хематология и онкология в УМБАЛ „Царица ...

Обхватът на HPV ваксината у нас през 2024 г. е удвоен (Допълнена)
23.01.2025 17:55:22 Надежда Ненова

Обхватът на HPV ваксината у нас през 2024 г. е удвоен (Допълнена)

Министърът на здравеопазването трябва незабавно да разпише новата HPV-програма, тъй като в момент ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...