Понеделник, 29 Май 2023
25
май
1
 

Нов, модерен очен център отвори врати в Бургас

Четвъртък, 25 Май 2017 | 12:56:57
1

На най-светлия български празник 24 май с водосвет за здраве в Бургас отвори врати супермодерният очен център „Св. Николай Чудотворец“. Центърът е вторият в страната след този във Варна, в който повече от 10 години успешно се лекуват пациен

На най-светлия български празник 24 май с водосвет за здраве в Бургас отвори врати супермодерният очен център „Св. Николай Чудотворец“. Центърът е вторият в страната след този във Варна, в който повече от 10 години успешно се лекуват пациенти от цялата страна. Създател и ръководител е един от водещите офталмолози в България д-р Пламен Хубанов, който има над 70 000 операции зад гърба си.

Лентата на супермодерната очна клиника прерязаха кметът на Бургас Димитър Николов, зам. кметът по здравеопазване, социални дейности и спорт д-р Лорис Мануелян и д-р Пламен Хубанов.

„За мен това е сбъдната  мечта. В Бургас ще постигна още една мечта – да направя тук 100 000 си операция. От 70 000 операции 20 000 са само в Бургас. Обещавам ви, ще продължа да го правя.“, заяви д-р Хубанов по време на откриването.

Кметът Николов го приветства с добре дошъл с думите: "Прекрасна сграда и полезна за града ни инвестиция. За първи път в Бургас имаме специално очно отделение за деца".

Центърът е специализиран в диагностика, лечение и профилактика на всички видове очни заболявания и разполага с най-модерна лазерна апаратура, последна дума на медицинските технологии в света. В него са събрани всички иновации в офталмологията в световен мащаб през последните години.

Гости на събитието бяха още зам.-кметът Красимир Стойчев, зам.-министърът на енергетиката Жечо Станков, председателят на местния парламент Костантин Луков, зам.-областният управител Севдалина Турманова и много професионалисти от лекарската гилдия по Черноморието. Поздравителен адрес от министъра на здравеопазването проф. д-р Николай Петров прочете зам.-кметът д-р Лорис Мануелян. Поздравителни адреси отправиха още зам. ректорът на МУ-Варна проф. Христина Групчева и изп. Директор на ВМА-Варна полк. доц. д-р Ивайло Въжаров.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
R#Kt

лекар 27.05.2017 15:50:58

Добре би било, освен колко на брой операции е извършил, д-р Хубанов да каже и колко много от тях са неуспешни! Майка ми, която беше оперирана от него в Горна Оряховица при, после разбрах, отвратителни условия, загуби напълно зрението на едното си око. И не е единствената от оперираните от д-р Хубанов на конвейр болни.


Всичко за коронавируса
Още новини
Проф. Хинков: Искам сам да си избера екипа в МЗ, а не да правя
29.05.2023 15:11:07

Проф. Хинков: Искам сам да си избера екипа в МЗ, а не да правя "чистка"

Не съм казвал, че искам да мога да разчиствам министерството, а имах предвид дали ще мога да си н ...

Зов за помощ: Димитър Костов от Смолян има нужда от средства за трансплантация на сърце
29.05.2023 14:25:53

Зов за помощ: Димитър Костов от Смолян има нужда от средства за трансплантация на сърце

Пациентът с първото „изкуствено сърце“, реимбурсирано от НЗОК, Димитър Костов от Смол ...




Актуална тема
Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...

Нужна ли е промяна на търговския статут на болниците?
12.05.2021 15:14:28 Полина Тодорова

Нужна ли е промяна на търговския статут на болниците?

Със затихването на епидемията от COVID една друга ключова за здравния сектор тема отново бе поста ...