!
Петък, 17 Април 2026
10
февр
 

Сенатът утвърди най-големия критик на Obamacare за министър на здравеопазването

Петък, 10 Февруари 2017 | 15:08:25


Сенатът на САЩ утвърди Том Прайс за министър на здравеопазването и човешките ресурси, съобщи bloomberg.com.

Сенатът на САЩ утвърди Том Прайс за министър на здравеопазването и човешките ресурси, съобщи bloomberg.com. Така конгресменът и бивш ортопедичен хирург ще има водеща роля в усилията на републиканците за разбиването на Obamacare и замяната й с нова здравна система. Той ще разполага и с бюджет от повече от 1 трилиона долара.

С 52 на 47 гласа Прайс се превърна в най-оспорвания кандидат за поста от администрацията на Джими Картър насам. От демократическата партия са категорично против вижданията на Прайс за това как трябва да функционира Американската система за здравни грижи, включващи свободен пазар и ограничаване на правителствената намеса, както и заради усилията му да бъде приватизирана Medicare, програмата, с която правителството на Барак Обама осигуряваше здравна помощ на всички американци над 65 години,

На новия пост Прайс ще има правомощията бързо да преработи регулациите на Obamacare, докато чака републиканците в Конгреса да спазят обещанието си да отменят закона изцяло.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
msjX


Всичко за коронавируса
Още новини
137 са заболелите от морбили у нас
17.04.2026 11:19:45

137 са заболелите от морбили у нас

7 нови случая на морбили са регистрирани в рамките на вчерашния ден в страната, а други 2 случая ...

Правителството прие Национална програма за превенция на туберкулоза
17.04.2026 10:30:01

Правителството прие Национална програма за превенция на туберкулоза

На вчерашното си заседание Министерският съвет прие Национална прогр ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...