!
Събота, 12 Юли 2025
24
юли
 

Спешната детска линейка на „Пирогов“ превози първия си пациент

Понеделник, 24 Юли 2017 | 10:05:32


Спешната детска линейка, която УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов" получи като дарение, извърши първия специализиран транспорт на пациент през почивните дни, съобщиха от лечебното заведение. В неделния следобед, детската линейка е превозила от "Пирогов" до

Спешната детска линейка, която УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов" получи като дарение, извърши първия специализиран транспорт на пациент през почивните дни, съобщиха от лечебното заведение.

В неделния следобед, детската линейка е превозила от "Пирогов" до летище "София" пациентка на 6 месеца. Момиченцето заминало на лечение в чужбина. По време на транспортирането в специализираната линейка имало и екип от детски реаниматор и сестра от "Пирогов". Те придружили детето и родителите по време на полета и настаняването в клиниката, в която детето ще бъде лекувано.

За последните почивни дни - от 21-ви юли до тази сутрин през Спешното на "Пирогов" са минали 1736 пациенти, от които 98 са били без здравни осигуровки. На 248 им се е наложило да останат за лечение в болницата. Спешна помощ е докарала 72 лица.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
Uw2Y


Всичко за коронавируса
Още новини
ИАМН започна извънредна проверка в СБАЛАГ „Майчин дом“
11.07.2025 17:26:27

ИАМН започна извънредна проверка в СБАЛАГ „Майчин дом“

ИАМН се самосезира и започна извънредна проверка в СБАЛАГ „Майчин дом“ по повод публи ...

Евростат: За една година населението на България е намаляло с над 8000 души
11.07.2025 17:08:38

Евростат: За една година населението на България е намаляло с над 8000 души

Населението на ЕС нараства за четвърта поредна година, след като намаля през 2021 г. заради после ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...