!
Сряда, 30 Юли 2025
07
ян

Близо 5000 дози от ваксината на AstraZeneca пристигнаха днес у нас



4 800 дози от ваксината срещу COVID-19 на AstraZeneca пристигнаха днес у нас, съобщиха от здравното министерство. Те са предназначени за първична ваксинация – 1-ва и 2-ра доза и ще бъдат разпределени към регионалните здравни инспекции в страната по предварителна заявка.

От МЗ припомнят, че доставките на Vaxzevria, на производителя AstraZeneca, бяха временно преустановени у нас заради слабия интерес към тази ваксина. Тъй като в последно време РЗИ съобщават за желаещи да бъдат ваксинирани с този лекарствен продукт, България осигури близо 5000 дози от ваксината.

Гражданите, които искат да им бъде поставена ваксината на AstraZeneca, могат да се обърнат към съответната регионална здравна инспекция за информация относно пунктовете, които ще прилагат ваксината.

Министерството на здравеопазването обръща внимание, че ваксината на AstraZeneca не се прилага като бустерна доза.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
qt4N


Всичко за коронавируса
Още новини
2,5 млн. души трябва до бъдат обхванати от скрининг за рак на дебелото черво
30.07.2025 17:17:15

2,5 млн. души трябва до бъдат обхванати от скрининг за рак на дебелото черво

Предложението за създаване на Скринингова програма за рак на дебело черво с таргетна група мъже и ...

Обявяват конкурс за управител на общинската болница в Троян
30.07.2025 16:40:20

Обявяват конкурс за управител на общинската болница в Троян

Предложение за обявяване на конкурс за нов управител на Многопрофилната болница за активно лечени ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...