„Светът вече не може да мисли само за COVID-19 и да игнорира другите критични здравни проблеми, нито икономическите и образователните предизвикателства, които са се натрупали по време на пандемията“. За това алармира британският здравен министър Саджид Джавид в интервю за Sky News, предаде Ройтерс.
Той призна, че когато е влязъл за първи път в министерството, е останал шокиран от всички други натрупани здравни проблеми:
„Около 7 милиона души не са потърсили помощ по време на пандемията от Националната здравна служба NHS поради здравните си проблеми“, каза Саджид Джавид.
„Не можем да живеем в свят, в който единственото нещо, за което мислим, е COVID, а не и за всички други предизвикателства от здравен характер, икономиката и образованието. И при това имаме ваксина, която за щастие работи“, допълни министърът.
Премиерът Борис Джонсън вече изложи плановете си да прекрати социалните и икономическите ограничения поради COVID-19 в Англия след две седмици,
Той заяви, че Програмата за ваксинация е намалила нивото на инфекциите и хоспитализациите и може реално да спре претоварването на здравната система на страната и да предотврати нова вълна на COVID-19.
Ваксинационната кампания във Великобритания е успешна – 86% от възрастните са получили първа доза, а 64% вече имат и пълна ваксина с две дози, по данни на правителството.
По информация на експерти по обществено здравеопазване ваксините са ефективни и по отношение на варианта делта на коронавируса, особено след две дози.
Над 10 000 души в Япония са били хоспитализирани поради заболявания, свързани с горещините през п ...
УМБАЛ “Лозенец” и Центърът за психологична помощ обявяват клинични стажове за специал ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...