В УМБАЛ "Проф. д-р Стоян Киркович" в Стара Загора ще приемат само родилки с COVID-19, такива с усложнения вследствие на вируса, през последните две седмици, както и високорискови родилки. Всички останали жени, при които бременността протича нормално и без усложнения, ще бъдат пренасочвани за прием в другите две лечебни заведения в града, в които може да се окаже родилна помощ. Това съобщи директорът на лечебното заведение проф. Йовчо Йовчев, цитиран от БНР.
„В болницата се приемат пациенти не само от Старозагорска област, но и от областите Сливен, Бургас и Ямбол. Затова и към момента броят на родилките, позитивни с COVID-19 и с усложнения, значително нарасна“, уточни проф. Йовчев.
"На територията на АГ клиниката се разкриват два сектора - за ковидни родилки, бременни, които са позитивни на COVID, имат усложнения от COVID, в този случай бронхопневмонии и дихателната недостатъчност, има родилки, които в момента се лекуват с инсулт, докарани от други лечебни заведения, останалите легла, които ще бъдат на територията на АГ клиниката, при необходимост ще бъдат трансформирани за пациенти с COVID-19 инфекция. Нормалните родилки във връзка с огромния брой болни на територията от COVID-19, лекото протичане, лекото раждане, което не изисква някакви допълнителни условия за водене на раждането и до приключването му могат да бъдат насочени съответните жени към други лечебни заведения на територията на града", допълни още проф. Йовчев.
Общо 182 пациенти с коронавирус са настанени в болницата, 25 са свободните легла за хоспитализиране на тежки случаи и с COVID-19.
ИАМН се самосезира и започна извънредна проверка в СБАЛАГ „Майчин дом“ по повод публи ...
Населението на ЕС нараства за четвърта поредна година, след като намаля през 2021 г. заради после ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...
Нали имаме право на свободен избор къде да раждаме и да се лекуваме? КАКЪВ Е ТОЗИ ПОДБОР НА ПАЦИЕНТИТЕ? Аз искам да родя в университетската болница! Защо ще ме насочват принудително към двете частни болници, където освен това хубаво ще ме оскубят поне с хилядарка, независимо от парите които ще вземат от РЗОК? Защо професорът ще товари собственото си заведение с многото повече разходи по усложнените раждания, а персонала си с повишени отговорности! Нищо чудно персоналът от АГ отделението му да се изниже към частните болници, където ще се занимава с леки случаи срещу много по-малко отговорности и много повече пари! Всеизвестна и стара практика е всички неосигурени, неплатежоспособни и "засрани" болни да се футболизират към държавните болници, а частните само "да ближат меда" от леко болните и платежоспособните, които под различни предлози биват и добре "оскубвани". И това се нарича велик мениджмънт!?
После ще си поделят паричките,които задължително ще Ви искат в частната болница-мин. 1000лв РЗОК Ст.З винаги защитава фин.интереси на университетската болница,защото директорката на кацата е лична приятелка ва проф.Йовчев и прави това,което той и разпореди.Така,че пригответе се да си плащате.