Страната ни ще дари половин милион дози ваксина срещу COVID-19 на Република Уганда. Това е одобрил Министерският съвет на днешното си заседание, информират от правителствената пресслужба.
Ваксината е Vaxzevria – препаратът на AstraZeneca.
В проектите на споразумения с Уганда и фармакомпанията предвиждат всички разходи за доставката да бъдат поети от Република Уганда.
Под мотото „Защо останах в България?“, столичната университетска болница "Софиямед" з ...
Днес се навършват 148 години от Освобождението на България. Трети март е ден, в който пра ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...
Когато беше ясно, че тази ваксина не е перспективна в страната ни, беше писано тук във форума, правителството поръча още дози. Законно, безхаберно, ненаказуемо. А за важни други нужди няма средства.