!
Понеделник, 17 Ноември 2025
06
дек
6

Д-р Атанасов: Пациентите, на които беше нужен планов прием, са вписани в листа на чакащите



„Още от днес започваме процедури по постепенно възстановяване на нормалния ритъм на работа. Най-напред в Отделението по кардиология, там където се извършваха инвазивните диагностични процедури, а постепенно и в другите структури, които бяха преобразувани за лечение на COVID болни, ще бъде възстановена дейността. Това изисква реорганизация на болницата отново.“ Това каза пред БНР изпълнителният директор на „Александровска болница“ д-р Атанас Атанасов по повод възстановяването на плановия прием и операциите в лечебните заведения от днес.

Той допълни, че ще бъдат направени и някои корекции в графиците на работещите в лечебното заведение, тъй като много медици са били командировани в COVID структурата, и техния режим на работа ще бъде облекчен.

„До момента вече имаме 30 свободни от 153 COVID легла и 4 свободни от 23 интензивни легла“, допълни д-р Атанасов.

Директорът на УМБАЛ „Александровска“ допълни, че плановата дейност в болницата е била изцяло прекратена и това е довело до намаляване на общите приходи от основна дейност на лечебното заведение. Пациентите, които са се обърнали към лечебното заведение за планов прием, пък са били вписани в листата на чакащите.

„COVID болните не са изчезнали и такава структура ще продължи да функционира с готовност да приема такива пациенти. Организирали сме потоците така, че да няма пресичане, да се спазват всички мерки с текуща и крайна дезинфекция. На всички пациенти, които постъпват, се прави бърз антигенен или PCR тест и в зависимост от резултата се насочват към конкретните структури. За хоспитализираните по клинични пътеки тестовете се заплащат и осигуряват от болницата“, подчерта д-р Атанасов.

Той допълни, че заявяването на прегледи в болницата може да се извършва по телефона, на сайта на „Александровска“ и на фейсбук страницата ѝ.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
GTF8

Гост 06.12.2021 19:06:57

М-да.. и е необратима.

Гост 06.12.2021 18:55:26

Други си отидоха и то заслужено. И още има, които да си ходят... Промяната е в ход.

Гост 06.12.2021 15:19:07

Я си заминавай на село,бе.

Глас от всемира 06.12.2021 15:55:55

Засега няма причини да си ходи.

Гост 06.12.2021 16:57:16

Да си ходи доброволно селския доктор, че да не го изгонят с камъни.

Гост 06.12.2021 17:42:12

Ау, колко сте любезен, истински градски човек,, млако столичанин в повече, ама съвсем малко...


Всичко за коронавируса
Още новини
Над 120 недоносени бебета обгрижени в Неонатологията на УМБАЛ – Пловдив
17.11.2025 12:10:58

Над 120 недоносени бебета обгрижени в Неонатологията на УМБАЛ – Пловдив

Повече от 120 недоносени бебета обгрижиха в Отделението по неонатология на УМБАЛ – Пловдив ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...