За 24 часа се затваря от днес Пета градска болница в София за дезинфекция, потвърдиха от Столичната община. Два потвърдени случая на пациенти с Covid-19 са регистрирани в общинската болница, информира зам.-кметът Дончо Барбалов, цитиран от БНР.
"Имаме двама пациенти, които са дали положителна проба за коронавирус - единият в събота, другият - в неделя. Пациентът от събота е бил преведен в друго лечебно заведение, а пациентът от неделя е още в болницата. Естествено, веднага са се задействали от РЗИ. Поставена е болницата - отделенията, по-скоро, където са били случаите - под карантина. Извършва се дезинфекция на болницата. Всички действат, съгласно утвърдените протоколи за реакция в такъв случай", каза той.
Подалите миналата седмица оставка медицински специалисти от Втора градска болница, които бяха притеснени, че лечебното заведение ще се превърне в инфекциозна болница и ще приема пациенти с коронавирус, са готови да се върнат на работните си места.
"Голяма част от желаещите вече са сериозно разколебани в желанието си да напускат. Очакваме едно по едно отделенията да започнат своята нормална дейност. Естествено, едно отделение ще бъде обособено и е подготвено за лекуване на болни от коронавирус", допълни Барбалов.
Всяко лице, което счита, че неправомерно от лекар или лечебно заведение са изискани изследвания и ...
Открива се телефонна линия за редки болести. Тя е част от инициативата „Овластяване на хора ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...
Със затихването на епидемията от COVID една друга ключова за здравния сектор тема отново бе поста ...
Изминалата една година беляза целия свят със знака на битката срещу Covid-19. След тези тежки мес ...
От дни в България е в ход масовата имунизация срещу COVID. След осигуряването на т. нар. зеле ...