!
Вторник, 21 Април 2026
12
апр
1

Италианец, излекуван от COVID, изпрати благодарствено писмо до МБАЛ-Пазарджик



Италиански гражданин, който живее в Пазарджик, изпрати благодарствено писмо до МБАЛ-Пазарджик след успешно лечение във Второ вътрешно отделение на болницата.

С него той благодари на началника на отделението д-р Георги Станчев, ст. сестра Мария Бангеева-Джамбазова, както и целия екип за положените грижи за него, докато е бил с коронавирусна инфекция, съобщават от болницата.

"Недостатъчни са думите ми на благодарност към всички тези хора, които лекуват не само с професионализма си, но и със сърцата и душите си. Вниманието към всеки пациент поотделно ме кара да вярвам, че животът на всеки от нас, болните, е важен за вас, прекрасни хора, които сте денонощно на крак и полагате нечовешки усилия, за да ни спасите от страшната чума. Прекланям се пред вас с дълбока почит и благодарност", пише в благодарственото си писмо Енцо де Тони.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
SyN8

Лекарка 13.04.2021 08:44:33

Италианец ще благодари, нашите има да повтарят десетилетия, че хората мрат на стълбите, но не се записват доброволци, за да ги носят.


Всичко за коронавируса
Още новини
Ръст на случаите на варицела, единичен случай на коклюш
21.04.2026 17:16:37

Ръст на случаите на варицела, единичен случай на коклюш

През последната седмица у нас са регистрирани 777 нови случая на варицела, със 176 повече в сравн ...

Румъния: Скандал с билбордове с послания срещу цезаровото сечение разтърси Букурещ
21.04.2026 16:40:46

Румъния: Скандал с билбордове с послания срещу цезаровото сечение разтърси Букурещ

През последната седмица в Букурещ бяха забелязани билбордове, чието съдържание е насочено срещу ц ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...