Медицинска сестра от МБАЛ "Здраве"-Пазарджик е починала тази сутрин след усложнение на коронавирусна инфекция, съобщи за Zdrave.net управителят на болницата д-р Марияна Динкова.
Марийка Йонкова е на 69 години и е била с придружаващи заболявания - Болест на Крон и хипертония. От 3 юли е била на апаратна вентилация в интензивното отделение на болницата.
Погребението на Марийка Йонкова ще е в сряда от 12 часа в Гробищния парк на село Ивайло.
Поклон пред светлата й памет!
В месеца за борба с рака на гърдата – октомври, в рубриката си за пациенти „НЗОК за т ...
По-малко от 48 часа след като бяха обявени, часовете за безплатна ехомамография за рак на гърдата ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...
Поклон пред тази измъчена женица, останала да работи до 69 години, за да има някакво що годе достойно съществуване! Но срам за БЛС и цялата върхушка на здравеопазването с по някоко поршета , беемвета и доходи над 50000 на месец , че не можа да издейства достойно заплащане и старини на хората, работеи до тях! Не човек а желязо: това са българските професори над 70те, работещи за да си докарат някакви прилични доходи! Затова Бълария умира: "Все пак страната продължава да гони хората е изводът на американски вестник. Тя цитира Националния статистически институт на България, според който през 2018 г. населението се е свило с около 50 000 – загуба от 137 души всеки ден – вследствие на подобни спадове в предишни години. Около 1 милион българи живеят извън страната. „Всичко това означава, че бъдещето на България е много трудно да се предвиди”, заключава медията. Според анализаторите, за да процъфти страната, тя трябва да подобри здравната си система и да продължи преминаването към автоматизация, което ще замени загубените работници. Други обаче смятат, че демографските промени ще поставят големи тежести върху икономиката и социалния сектор в страната през следващите десетилетия. Националният статистически институт сочи, че почти 1200 села имат население по-малко от 50 души. Регионални болници се затварят, защото местното население е твърде малко, за да ги поддържа. Много от старите хора живеят в относителна изолация, с периодични доставки на храна. „Цели части от страната започват да приличат на призрачната зона като тази на бившата атомна централа в Чернобил в Украйна – изоставени и замръзнали във времето”, завършва мрачната картина „Лос Анджелис Таймс“.