Медицинските сестри от Белодробна болница-София излизат на протест. В писмо до директора на болницата, те са заплашили с масова оставка, ако не им бъдат променени условията на труд, съобщи bTV.
По думите на главната сестра на болницата Веселина Ганчева, член на Асоциацията на медицинските сестри на Мая Илиева, те са недоволни, че при работа в условията на извънредно положение и с болни от коронавирус в инфекциозно звено, в каквото е превърната болницата, те не работят по 7, а по 8 часа на ден.
„Ние просто искаме да работим при нормални условия, за да си свършим работата“, каза и Мая Илиева.
Според нея директорът на болницата е обяснил, че няма как това да стане, защото е питал РЗИ дали сформираното бивше интензивно отделение е със статут на инфекциозно, но не получил отговор.
Всяко десето бебе по света се ражда преждевременно – статистика, която превръща недоносенос ...
„Иновациите не са само технологии и методи – те са начин на мислене. Ако през 1950 г. ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...