!
Понеделник, 08 Декември 2025
03
септ
6

Областният управител на Сливен ще търси помощ от здравния министър заради остър дефицит на педиатри



Отделението по детски болести в областната МБАЛ "Д-р Иван Селимински" в Сливен има спешна нужда от още поне трима педиатри, алармират от областната администрация, предаде БТА.

Възможностите за осигуряване на специалисти са били обсъдени днес на среща на областния управител Минчо Афузов с представители на здравни институции. Отправена е била покана и към педиатрите от доболничната помощ в града, но са присъствали само малка част от тях.

Детското отделение в областната болница разполага с 58 легла, 6 от които са за пациенти с коронавирус. В него се лекуват спешните и тежките случаи и от други области. В момента работят двама лекари-специалисти и лекар-специализант.

Областният управител ще сезира здравния министър за проблема, стана ясно днес. В писмото си Минчо Афузов настоява още за доставката на по-големи количества ремдесивир за COVID-отделенията. Това се налага, тъй като инфекциозното отделение в Ямбол засега е затворено и пациентите се лекуват в болниците в Сливен. В Сливенска област има гъсто населени махали и квартали, в които част от населението е със занемарен здравен статус, тези хора боледуват тежко преди да потърсят помощ в болница, отбелязва БТА.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
fdYL

Педиатър 14.09.2021 00:28:27

Лицемери, заради такива като тях от 11 години съм в чужбина. Интересно дали ще се сетят как могат да намерят педиатри. Няма да стане с агитация и дайте да дадем другари.

Гост 05.09.2021 11:21:23

Е, ха дано да намери педиатри областният...

чукча 05.09.2021 10:11:09

Ама разбира се... ей ся ще му нарисуват педиатри!

Гост 04.09.2021 09:46:07

За 1000 лв няма.За 10 000 може и да има.

Гост 03.09.2021 21:25:40

И какво ? Кацара ще му осигури роботи педиатри ли ? Хахахахаххаха. Които ще бачкат без пари а ? Минчо от Марс ли пада та ще пише прошение

Пламен 03.09.2021 18:54:12

За уважение и пари става дума.


Всичко за коронавируса
Още новини
Д-р Брънзалов: Ще се намери адекватно заплащане за всички медици, когато има адекватно финансиране на системата
08.12.2025 17:34:14

Д-р Брънзалов: Ще се намери адекватно заплащане за всички медици, когато има адекватно финансиране на системата

Бюджетът е недостатъчен. Това е факт. Ние разбираме, че България се намира в тежък период от свое ...

Обучават по първа помощ шестокласниците от бургаските училища
08.12.2025 16:54:35

Обучават по първа помощ шестокласниците от бургаските училища

Община Бургас, Съюзът на парамедиците в България и Български младежки червен кръст - Бургас дадох ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...