Папа Франциск нарече „светци“ медиците и духовниците, отдали живота си за болните от Covid-19, съобщи БНР, позовавайки се на „Ройтерс“.
„Не мога да оставя тази литургия да мине без мисъл за светците. За онези светци, които отдават живота си на Господ. Те са негови слуги. Тези дни повече от 60 души починаха тук, в Италия, докато се грижеха за страдащите в болниците“, каза той по време на богослужението за Велики четвъртък, който католическата църква отбеляза вчера.
„Заедно и лекарите, и медицинските сестри, и свещениците - те са светците на нашето време, които отдават живота си в служба!“, каза Папа Франциск в празната базилика "Свети Петър" в Рим, в която за богослужението за Велики четвъртък - едно от най-важните през Страстната седмица, обикновено се събират почти 10 000 души, сред които кардинали, епископи и вярващи.
Тази година месата беше отслужена в присъствието на малък хор и няколко монахини и помощници, но при строга социална дистанция.
Заради пандемията от Covid-19 тази година дори традиционния ритуал за измиване на нозете не се състоя. Днес няма да се проведе и Кръстният ход - традиционното шествие на Разпети петък около Колизеума. За първи път от десетилетия то ще бъде заменено от по-малка церемония в атриума на базиликата „Свети Петър“.
На 24 ноември внезапно почина д-р Наталия Якубенко, съобщиха от УМБАЛ „Царица Йоанна &ndash ...
Констатациите в болница "Пирогов", направени от „Вътрешен одит“ към Министерството на ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...