Окръжна прокуратура – Пловдив се самосезира във връзка с журналистически публикации, в които се сочи разрастване на огнище от заболели от Covid-19 в дом за хора с увреждания в с. Джурково, община Лъки, област Пловдивска, съобщават от държавното обвинение.
Заразата сред обитателите на дома за хора с увреждания в Джурково се разпространи бързо, като само за два дни достигна 21 души. Към момента източникът ѝ не е ясен, но се предполага, че тя е донесена от човек от персонала.
Разпоредено е незабавно да бъде извършена съвместна проверка от отдел Икономическа полиция при ОД на МВР – Пловдив и РЗИ – Пловдив, която да установи спазват ли се в дома въведените у нас противоепидемични мерки. Проверката ще установи още какъв е режимът, въведен за спазване на мерките от ръководителя на институцията и с какви актове е сторено това, както и какъв е пропускателният режим в дома за домуващи, персонал и посетители и какви мерки са предприети за спазването му.
Проверяващите трябва също така да установят извършвани ли са били от РЗИ проверки за спазване на противоепидемичните мерки в дома и какъв е бил резултатът от тях. Те ще проверят още по какъв повод, в какви срокове и по какъв алгоритъм е било проведено епидемиологичното проучване в дома и др.
За резултатите от проверката Окръжна прокуратура – Пловдив следва да бъде уведомена в 14-дневен срок.
Към 22 юни са съобщени общо 408 заболели от морбили лица у нас в единадесет области на страната. ...
По повод Международния ден на Синдрома на Драве, Асоциацията на роди ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...
Прокуратурата се занимава с всичко друго, но не и със сериозните престъпления в страната. Само пиар.