!
Четвъртък, 05 Февруари 2026
28
авг

Владимир Путин обеща втора руска ваксина през септември



Втора руска ваксина срещу COVID-19 ще се появи през септември. Това заяви руският президент Владимир Путин в интервю за телевизионния канал „Россия 1“, предаде РИА Новости.

Той отбеляза, че след първата коронавирусна ваксина, разработена от Научно-изследователския център по епидемиология и микробиология „Гамалея“, през септември трябва да се появи втора ваксина, която е създадена от учените в Държавния научен център по вирусология и биотехнологии "Вектор" в Новосибирск.

"Сигурен съм, че специалистите от "Вектор" също ще направят прекрасно лекарство, което ще помогне много на хората", коментира руският президент.

По данни на здравното министерство на Руската федерация досега интерес към първата руска ваксина „Спутник V“ са проявили над 20 страни от Азия, Латинска Америка и Близкия Изток, като поръчките са за повече от 1 млрд. дози.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
KvY5


Всичко за коронавируса
Още новини
МЗ ще съди изпълнителя на ремонта на спешното отделение в УМБАЛ - Стара Загора
05.02.2026 17:27:53

МЗ ще съди изпълнителя на ремонта на спешното отделение в УМБАЛ - Стара Загора

Изпълнителят на ремонта на спешното отделение на УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович" - Стара З ...

Курсове по педагогическа компетентност в МУ – Варна
05.02.2026 16:59:46

Курсове по педагогическа компетентност в МУ – Варна

Центърът по медицинска педагогика и комуникация на МУ – Варна организира обучителни курсове ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...