!
Понеделник, 12 Януари 2026
01
юни

11 220 лв. се събраха за семейството на починалата от COVID лекарка в Сливен



11 220 лв. се събраха за семейството на починалата от COVID лекарка в Сливен ден преди финала на кампанията, показва справка в platformata.bg. Кампанията стартира преди месец, а обявената цел бяха 10 000 лв.

Д-р Илияна Иванова, педиатър и специалист-инфекционист, стана първия лекар, жертва на коронавируса. Стотици са благодарните семейства от Сливен, които свидетелстват за нейната отдаденост на пациентите и професията.

Получател на парите е съпругът й, който също беше заразен с коронавирус, в помошщ при отглеждането на 12-годишното им дете.

Кампанията в Платформата беше по инициатива на групата "Сливен в София", които направиха и първото дарение. Само за 3 часа от старта й, бяха събрани над 2400 лева.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
BhQ2


Всичко за коронавируса
Още новини
Проф. Габровски: Не е коректно заради някой, който е
12.01.2026 10:30:43

Проф. Габровски: Не е коректно заради някой, който е "сгазил лука", да бъдат обвинявани всички

Ще бъдем в един период на безвремие. Ще караме без тяга, без вятър в платната, без много ясна пос ...

Румъния върви към реформа в психиатричната помощ с акцент върху амбулаторната и дневната грижа
12.01.2026 09:41:17

Румъния върви към реформа в психиатричната помощ с акцент върху амбулаторната и дневната грижа

Министърът на здравеопазването на Румъния Александру Рогобете заяви, че в страната e изправена пр ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...