Четири са новодиагностицираните с COVID-19 лица у нас през последното денонощие. Едно от тях е установено с PCR, а три – с бързи антигенни тестове.
Всички нови случаи са регистрирани в област София град, като 25 % от тях са на лица, които не са ваксинирани.
Общо 147 са тестовете, направени у нас през изминалото денонощие. 3 от тях са PCR, а 144 – антигенни.
Това показва Националната информационна система.
Доказаните случаи на новия коронавирус у нас към момента са 1 340 078. От тях 8 208 са активни.
1 293 122 са общо излекуваните лица.
Към момента пациентите с потвърдена коронавирусна инфекция, настанени в лечебни заведения за болнична помощ, са 131. От тях 20 се намират в интензивни структури.
4 726 602 са общо дозите от ваксините срещу COVID-19, поставени у нас до момента.
Според Националната информационна система в България новият коронавирус е потвърден при общо 26 755 лица-медицински служители.
През изминалото денонощие не са регистрирани нови случаи.
Починалите лица, при които е била констатирана коронавирусната инфекция, са 38 748.
През изминалите 24 часа не са регистрирани нови случаи.
През годината Национална мрежа за децата (НМД) направи важни стъпки за подобряване на детското зд ...
Момиченце се роди в деня преди Коледа в УМБАЛ – Пловдив, съобщиха от лечебното заведение. ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...