!
Събота, 08 Ноември 2025
07
дек
 

Министър Ангелов: Необходимите хладилници за посрещане на първата доставка ваксини са налице

Понеделник, 07 Декември 2020 | 16:30:43


Всички помещения, в които ще се поставят хладилниците, ще отговарят на размера им. Там, където е необходимо, вече се прави ремонт. Отделни малки хладилници за съхраняване на ваксината ще има в мобилните екипи, при общопрактикуващите лекари, лечебните з

Всички помещения, в които ще се поставят хладилниците, ще отговарят на размера им. Там, където е необходимо, вече се прави ремонт. Отделни малки хладилници за съхраняване на ваксината ще има в мобилните екипи, при общопрактикуващите лекари, лечебните заведения, линейки, лекарските кабинети в училищата.

Това каза министърът на здравеопазването проф. Костадин Ангелов на брифинг след среща с директорите на шестте РЗИ-та, отговарящи за организацията по ваксинирането срещу COVID-19. „Тяхната задача е до четвъртък да изготвят списъците с желаещи медици, които да се включат в първа фаза. След това да изработят с останалите директори на РЗИ, за да уточнят логистиката и бройката. В понеделник ще се съберем отново, за да уточним всички специфики на съответните райони“, каза той.

По думите му до края на годината ще бъдат сключени договорите за доставка на хладилниците, а в началото на следващата година ще бъдат доставени. „Най-важното е, че необходимите хладилници за посрещане на първата доставка са налице“, завърши той.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
YJMH


Всичко за коронавируса
Още новини
Стотици се включиха в масовото бягане за здраве, организирано от ИКМФ
08.11.2025 14:17:03

Стотици се включиха в масовото бягане за здраве, организирано от ИКМФ

Стотици хора се включиха в масово бягане за здраве, организирано в рамките на националната кампан ...

Лекция за двигателното развитие при недоносените деца в УМБАЛ „Канев“
08.11.2025 11:12:13

Лекция за двигателното развитие при недоносените деца в УМБАЛ „Канев“

Недоносените бебета правят най-големите крачки — понякога съвсем тихо, но винаги смело. А з ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...