!
Вторник, 16 Декември 2025
12
дек
 

БФС подкрепя инициативата за възстановяване достъпа до лекарства в Хитрино

Понеделник, 12 Декември 2016 | 15:08:25


По инициатива на Регионална фармацевтична колегия Шумен Българският фармацевтичен съюз ще подкрепи благотво

По инициатива на Регионална фармацевтична колегия Шумен Българският фармацевтичен съюз ще подкрепи благотворителна инициатива за осигуряване на бързото възстановяване на достъпа до лекарства и фармацевтично обслужване на жителите на общината, когато това стане възможно с оглед на ограничения достъп до населеното място. Това съобщават от съсловната организация.

Задействана е и процедура от фонда за материално подпомагане на магистър-фармацевти, пълноправни членове на Българския фармацевтичен съюз, за която Управителният съвет на БФС ще вземе решение в рамките на предстоящата седмица.

БФС изразява съболезнования на близките на загиналите в трагичния инцидент на гара „Хитрино”, както и своята подкрепа за всички пострадали в инцидента, казват от организацията.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
#EPj


Всичко за коронавируса
Още новини
Надзорът на НЗОК ще заседава за финално разпределяне на бюджета за 2025 г.
16.12.2025 08:31:01

Надзорът на НЗОК ще заседава за финално разпределяне на бюджета за 2025 г.

Надзорният съвет на НЗОК ще разгледа днес варианти за компенсирани промени по показателите на бюд ...

Доц. Кирилов: Пари за неонатален скрининг няма, защото от МФ бавят становището по исканията ни
15.12.2025 17:48:33

Доц. Кирилов: Пари за неонатален скрининг няма, защото от МФ бавят становището по исканията ни

Пари за неонатален скрининг няма, защото от Министерството на финансите (МФ) бавят съгласувателна ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...