След сигнал на горещия телефон на БЛС 02/ 9 07 07 08 за необходимост от предпазни средства за общопрактикуващи лекари във Видин бяха изпратени: защитни облекла за еднократна употреба – 60 бр., ръкавици – 500 бр., 5 литра дезинфектант за ръце, предпазни очила - 12 бр., трислойни маски за многократна употреба -100 бр., маски за многократна употреба нетъкан текстил -60 бр., гащеризони 10 - бр., Bounty Noir – 48 бр., дъвки – 60 опаковки и 20 сърца от тахан.
Това съобщиха от Български лекарски съюз. Дарението е от кампанията на БЛС „ЗА ГЕРОИТЕ В БЯЛО“, зад която с името и лицето си застава футболната звезда Димитър Бербатов
Сигнали при недостиг и необходимост от лични предпазни средства сред лекарите и специалистите по здравни грижи, свързани с COVID-19, могат да бъдат подавани на телефонен номер 02/ 9 07 07 08.
„Искрено се надяваме, че ще успеем да помогнем на лекарите и специалистите по здравни грижи, защото техният цвят неслучайно е белият и защото понякога и те имат нужда от помощ. Затова се надяваме да им дадем поне малко спокойствие и сигурност докато отново съберем и изпратим необходимите предпазни средства за всички герои, които с риск за себе си остават верни на дълга и доброто. Благодарим Ви, колеги! Поклон!”, пишат от БЛС.
Ако искате и Вие да се включите в кампанията на Българския лекарски съюз „ЗА ГЕРОИТЕ В БЯЛО“ и да помогнете за осигуряването на маски, предпазни облекла, дезинфектанти и медицински изделия за болниците и медицинския персонал в цялата страна, може да го направите чрез дарение на:
Титуляр: Български лекарски съюз
Банка: Райфайзенбанк
IВАN: BG02 RZBB 9155 1004 8098 44 BGN
BIC: RZBBBGSF
Основание: Дарение COVID-19
Кампанията „ЗА ГЕРОИТЕ В БЯЛО“ е отворена за всеки, който би искал да помогне на българските лекари, сестри, санитари и целия медицински персонал. Вярваме, че ще има желаещи да дарят директно маски, предпазни облекла, дезинфектанти или медицински изделия. Всички те могат да го направят като се свържат с Български лекарски съюз на: blsus@blsbg.com.
Първи випуск на специалност „Лекарски асистент“ дипломира Факултетът по обществено зд ...
При засилен интерес от страна на пазарджиклии премина акцията на лекарите от Първо вътрешно отдел ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...
А за другите тахан. хълвасъ ше има ли?