!
Петък, 26 Декември 2025
21
окт
 

COVID спря отпуските на шефове на лечебни заведения

Сряда, 21 Октомври 2020 | 18:51:43


Спират се отпуските на управителите и директорите на държавни лечебни заведения. Това става със заповед на зам.-здравния министър д-р Бойко Пенков, с която Zdrave.net разполага. Разпореждането важи без значение дали става въпрос за платен или з

Спират се отпуските на управителите и директорите на държавни лечебни заведения. Това става със заповед на зам.-здравния министър д-р Бойко Пенков, с която Zdrave.net разполага.

Разпореждането важи без значение дали става въпрос за платен или за неплатен отпуск.

„Във връзка с усложнената епидемична обстановка в страната, породена от увеличения брой диагностицирани случаи на заразени с COVID-19 и извънредния натиск върху системата на здравеопазването, изпълнителните директори/управители следва да преустановят ползването на платен/неплатен годишен отпуск“, гласи заповедта на д-р Пенков.

В нея не е посочен срок, след който шефовете на лечебните заведения ще могат отново да използват отпуските си.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
w%b9


Всичко за коронавируса
Още новини
Светъл празник!
25.12.2025 00:01:00

Светъл празник!

Уважаеми читатели,  екипът на Zdrave.net Ви пожелава топли, светли и уютни празници! ...

Спад на гастроентерити и ентероколити, единични случаи на листериоза и легионерска болест
24.12.2025 11:25:14

Спад на гастроентерити и ентероколити, единични случаи на листериоза и легионерска болест

Спад на гастроентерити, ентероколити и колиентерити (ешерихиози) – това сочи седмичната спр ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...